Właściwości techniczne podłóg drewnianych do zastosowań komercyjnych

Czterywarstwowa struktura zapewniająca najwyższą stabilność

Drewno jest żywym produktem i pęcznieje lub kurczy się pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Wszystkie podłogi drewniane Pergo do zastosowań komercyjnych są zbudowane maksymalnie z 4 warstw: warstwa główna jest położona poprzecznie w stosunku do warstwy czołowej i podłoża, zapewniając dodatkową wytrzymałość i maksymalną stabilność.

wood flooring technical features

Konstrukcja podłóg drewnianych

  1. Wykończenie ochronne. 7 warstw lakieru lub 2 warstwy oleju.
  2. Warstwa czołowa o grubości 3,2 mm (z wyjątkiem Åland — 2,5 mm) z możliwością dwu- i trzykrotnego szlifowania.
  3. Zaawansowana baza drewniana pochłania naprężenia działające na podłogę i zapewnia stabilność.
  4. Podłoże pomaga wyważyć płyty.
  • Trwałe wykończenie olejem lub lakierem
  • PerfectFold 3.0 — szybki i łatwy montaż

Dwa rodzaje wykończenia oferowane przez Pergo wydobywają różne cechy drewna i nadają mu wyjątkowy wygląd.

7 ochronnych warstw lakieru

Nasze podłogi charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania i ścieranie w porównaniu z innymi lakierowanymi podłogami drewnianymi. Lakier zapewnia również, że podłoga jest odporna na zabrudzenia, łatwa do czyszczenia i wodoodporna, jak również odporna na detergenty. Ikony przedstawiają stopień połysku podłogi: podłoga o wykończeniu satynowym lub matowym. Wykończenie satynowe nadaje podłodze błyszczący wygląd. Wykończenie matowe tworzy wrażenie, że podłoga jest wykonana z nieobrobionego, surowego drewna.

Wykończenie olejem wysokogatunkowym

Olej rzeczywiście podkreśla autentyczny charakter prawdziwego drewna i nadaje mu dodatkowy matowy połysk. Stosując olej, otrzymujemy powierzchnię, która będzie ładnie się starzeć. Nasze podłogi olejowane są pokryte 2 warstwami oleju UV modyfikowanego. Dzięki naszym specjalnym środkom do pielęgnacji podłóg łatwo jest zachować świeży i wyrazisty wygląd podłóg olejowanych.

Lakier satynowywywy

Lakier satynowy

Lakier matowywywy

Lakier matowy

Wykończenie olejem wysokogatunkowymkogatunkowymkogatunkowym

Wykończenie olejem wysokogatunkowym

Opatentowany przez firmę Pergo system montażu PerfectFold czyni cały proces szybszym i łatwiejszym, ponieważ wystarczy tylko złożyć podłogę na miejscu. System ten został zaprojektowany do zastosowań komercyjnych, oferuje trzy sposoby montażu w celu zagwarantowania maksymalnej elastyczności i jest dostępny dla podłóg drewnianych Pergo.

Przeglądaj instrukcje krok po kroku