Podłogi do placówek ochrony zdrowia

Wizyty u lekarza są stresujące, a wnętrza szpitali i przychodni mogą dezorientować pacjentów i sprawiać nieprzyjazne wrażenie. Dokonując wyboru podłóg do placówek ochrony zdrowia, projektanci mają możliwość połączenia właściwości terapeutycznych z podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi.

Pergo oferuje kompleksowe rozwiązanie obejmujące zaawansowane systemy podłóg winylowych, laminowanych i drewnianych klasy komercyjnej do stref niesterylnych. Wyroby te spełniają rygorystyczne wymogi określone dla gabinetów lekarskich, przychodni i placówek opieki długoterminowej. Nasi konsultanci służą pomocą dotyczącą projektowania i szybkiego montażu podłóg oraz gwarantowanych właściwości użytkowych w całym okresie eksploatacji.

Dlaczego warto wybrać Pergo?
 • Klasy do 34/AC6
 • Ponad 340 wzorów
 • Klasa palności Bfl-S1
 • Do 10 lat gwarancji
 • Łatwa konserwacja
 • Szybki montaż

Podłogi do zastosowań komercyjnych w placówkach ochrony zdrowia

Korzystając z różnych kolorów i opcji personalizacji, można oznaczyć i rozróżnić określone obszary, aby ułatwić orientację na terenie placówki, zwłaszcza pacjentom niedowidzącym. Dzięki dostępności każdego wzoru w różnych klasach ścieralności można zastosować jednolity wzór podłogi na całym terenie — od recepcji, w których panuje intensywny ruch, po mniej obciążone gabinety lekarskie lub domy opieki.

Atmosfera ciszy i spokoju wspomaga rekonwalescencję. Podłogi Pergo mogą podnieść jakość wypoczynku, zapewniając odprężające otoczenie poprawiające samopoczucie pacjentów. Dzięki doskonałym właściwościom akustycznym tłumią też irytujący odgłos kroków i uderzeń.

TRWAŁOŚĆ I DOSKONAŁE WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE

Wytrzymałe podłogi Pergo nadają się nawet do najbardziej ruchliwych obszarów placówek ochrony zdrowia, gdzie narażone są na uszkodzenia przez kółka wózków transportowych i inwalidzkich oraz nogi chodzików i krzeseł w poczekalniach.

Pacjenci i odwiedzający przynoszą też na podeszwach sporo zanieczyszczeń spoza budynku szpitala czy przychodni. Nasze podłogi można czyścić szybko i skutecznie, usuwając zwykłe zanieczyszczenia i przypadkowo rozlane substancje, aby zachować nienaganną czystość i higienę.

Obiekt Laminat 32 Laminat 33 Laminat 34 Winylowe
Recepcja Zalecane
Poczekalnie OK Zalecane OK
Korytarze Zalecane OK
Sypialnie OK OK OK Zalecane
Łazienki Zalecane
Pomieszczenia wspólne Zalecane OK Zalecane
 • Klasy 32, 33 i 34
 • Technologia wielowarstwowa TitanX™ Advanced
 • Klasa palności Bfl-S1
 • Trójwarstwowa struktura z warstwą ochronną
 • Wykończenie fabryczne — 7 warstw lakieru lub 2 warstwy oleju
 • Odporność na ścieranie odpowiednia do obiektów komercyjnych
 • Komfortowa eksploatacja
 • Wodoodporne

Czyszczenie i konserwacja

Powłoka ochronna na podłogach Pergo jest odporna na zabrudzenia, plamy i zarysowania. Szybkie rutynowe i „awaryjne” czyszczenie skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Szybki montaż

Nasz unikatowy system zatrzaskowy PerfectFold™ 3.0 umożliwia montaż na trzy sposoby, przyspieszając i ułatwiając tę czynność w każdej sytuacji. System zatrzaskowy PerfectFold™ 3.0 zapewnia trwałe mocowanie i ogranicza ryzyko wystąpienia szczelin i różnic wysokości.

Gwarancja na zastosowania komercyjne

Podłogi Pergo są projektowane z myślą o wieloletniej eksploatacji. Standardowa gwarancja komercyjna jest udzielana na okres od 3 do 5 lat, a na życzenie klienta — do 10 lat. Obejmuje ona ścieranie, plamy, przebarwienia, uszkodzenia zatrzasków i do pewnego stopnia problemy spowodowane działaniem wody.

Podłogi do placówek ochrony zdrowia — realizacje

Podłogi laminowane Pergo gwarantują komfort i przytulną atmosferę podczas krótkoterminowej hospitalizacji w prywatnym norweskim szpitalu kardiologicznym Feiring Klinikkene. Łatwe w konserwacji podłogi Pergo znakomicie nadają się do domów opieki z pomieszczeniami wspólnymi, takich jak Bagworth Community Centre w brytyjskim hrabstwie Leicestershire.