Samsonite

Jeśli interesuje Cię zakup markowych towarów za rozsądną cenę, warto odwiedzić centrum handlowe Designer Outlet Rosada w Roosendaal w Holandii. Firma Samsonite otworzyła niedawno luksusowy sklep oferujący szeroki asortyment towarów, od walizek po portfele na karty kredytowe. Kluczowymi cechami projektu sklepu były ciepły styl, łatwość pielęgnacji i trwałość, a firma Pergo została poproszona o dostarczenie i zainstalowanie 135 m² parkietu Dąb Sublime Svalbard.
  • Lokalizacja: Europa
  • Kraj: Europe
  • Rodzaj projektu: Obiekty handlowe
  • Powiązane akcesoria : Silent Walk
  • Rodzaj podłogi: Wood
  • Gama: Svalbard

W sklepie Samsonite klienci mogą kupić produkty z wcześniejszych kolekcji lub sezonów po niskich cenach. „W ofercie można znaleźć produkty z praktycznie dowolnej kategorii”, wyjaśnia dyrektor ds. rozwoju wystroju sklepów w firmie Samsonite, „w tym walizki, torby biznesowe, torebki ręczne, torby do codziennego użytku i walizki z logo Disney. Dostępne są również parasolki i produkty skórzane, takie jak portmonetki i portfele na karty kredytowe. Oferujemy też specjalne akcesoria podróżne, na przykład poduszki na szyję, etykiety adresowe i zamki walizkowe. W kiosku zajmującym się personalizacją klienci mogą umieścić swoje inicjały na małych produktach skórzanych i etykietach adresowych.”

Trwała podłoga o ponadczasowym wyglądzie

Sklep ma powierzchnię 135 m² oraz dodatkowe 25 m² powierzchni magazynowej. „To duży sklep, biorąc pod uwagę fakt, że sklepy Samsonite mają średnio powierzchnię od 80 do 100 m².” Jeśli chodzi o podłogę, sklep Samsonite Rosada wybrał firmę Pergo i jej parkiet Dąb Sublime Svalbard. Ten jasny parkiet z szerokimi deskami gwarantuje nowoczesny wygląd i ukazuje żywe zróżnicowanie odcieni kolorów i rustykalną strukturę drewna.

„Podłoga w sklepie Samsonite musi mieć odpowiedni wygląd i zapewniać wartość dodaną dla wrażeń klientów w sklepie. Ponadto wysoko na liście znalazły się aspekty praktyczne, takie jak łatwość pielęgnacji i odporność na intensywne użytkowanie. Średnia długość życia wystroju sklepowego wynosi od pięciu do siedmiu lat, a podłoga musi zachować swój doskonały wygląd przez cały ten czas.”

Technologia Stay Clean

Brud i woda mogą przenikać do niewykończonych podłóg drewnianych, prowadząc do trwałego odbarwienia. Pergo eliminuje ten problem dzięki technologii Stay Clean z dodatkową ochroną przed cieczami i rozlaniami, zapobiegając przedostawaniu się brudu do łączeń i faktury drewna. Ta unikatowa ochrona jest stosowana na całej powierzchni każdej deski, jak również w łączeniach. Zastosowano siedem warstw dodatkowego lakieru matowego w celu uzyskania trwałej podłogi, która zachowuje autentyczny wygląd naturalnego drewna.

Tłumienie akustyczne

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, parkiet Pergo pasuje do wyglądu, który firma Samsonite próbuje wprowadzać do swoich sklepów. „Drewno jako produkt naturalny ma cieplejszy wygląd niż niektóre inne materiały, takie jak płytki ceramiczne. Kolejną ważną zaletą podłóg drewnianych jest tłumienie akustyczne, pod warunkiem, że zastosowano odpowiednie podłoże.” Z tych powodów sklep Samsonite w centrum handlowym Roosendaal wybrał trwałe i wytrzymałe podłoże Pergo Silent Walk, które pozwala wyciszyć odgłosy kroków do minimum.

System zatrzaskowy PerfectFold

Podłogi Pergo można łatwo zainstalować na istniejącej podłodze z płytek, „co stanowi świetne rozwiązanie w przypadku ograniczonego budżetu lub czasu. Także system zatrzaskowy Pergo jest równie sprytny, jak prosty w montażu. Dwie osoby mogą położyć nawet 100 m² dziennie, co znacząco skraca czas robót. Podłoga jest wystarczająco stabilna, aby zainstalować ją pływająco. Czas na nowy wystrój sklepu? Deski można łatwo zdemontować i użyć ich w innym miejscu.”

Pergo jako standard

Także usługa oferowana przez firmę Pergo stanowiła kluczowy czynnik podczas procesu podejmowania decyzji przez firmę Samsonite. „Główna osoba kontaktowa w firmie Pergo zajęła się wszystkimi dostawami do naszych sklepów w Europie. Dostawy odbywały się bezpośrednio do sklepów bez żadnych objazdów lub opóźnień powodowanych przez lokalnych sprzedawców. Ponadto firma Pergo zagwarantowała dostępność wystarczającej ilości podłóg, aby zaspokoić pilne potrzeby.”

Sklep w Roosendaal działa dopiero od kilku tygodni, ale firma Samsonite jest wyjątkowo zadowolona z rezultatów. „Zdecydowaliśmy o użyciu parkietu Pergo jako standardu podczas zmiany wystroju innych sklepów Samsonite”.

Powiązane akcesoria