Go to content Go to search
sypialnia z brązową drewnianą podłogą

Informacje o Pergo

Historia marki Pergo nie jest zwyczajna. Rozpoczęła się od małej iskry. Można by ją nazwać nawet rewolucją. Był to przełomowy pomysł kształtujący fundamenty, na których dziś stoi Pergo. Pomysł nr 23. W 1977 roku pojawiła się innowacja w postaci laminatu, który na zawsze zmienił naszą branżę. Chociaż dziś podłogi laminowane są czymś oczywistym, utworzenie naturalnie wyglądającego wzornictwa o tak dużej trwałości nie zawsze było możliwe. Nigdy nie przestaliśmy eksperymentować. Dlatego nasza oferta obejmuje teraz także panele winylowe oraz szeroki zakres dopasowanych akcesoriów. A to wszystko z renomowaną wytrzymałością marki Pergo.

ludzie gromadzący informacje, aby utworzyć moodboard

Co nas wyróżnia

Naprawdę niezwykła historia sukcesu, która rozpoczęła się w Skandynawii i rozprzestrzeniła się w całej Europie i na całym świecie. Ciekawość zawsze była podstawą naszej działalności, czego wynikiem jest niemal nieskończona liczba patentów i innowacji. A wszystko to łączy się z naszą miłością do ludzi, pięknem przyrody i dobrem planety.

Obecnie marka Pergo dąży do tego, aby stać się wyznacznikiem skandynawskiego funkcjonalnego wzornictwa
korytarz w stylu skandynawskim z brązową podłogą laminowaną

Skandynawskie wzornictwo

Obecnie marka Pergo dąży do tego, aby stać się wyznacznikiem skandynawskiego funkcjonalnego wzornictwa. Wiele się zmieniło, odkąd z marki o jednej kategorii staliśmy się marką obejmującą wiele kategorii. Jednak nasze zaangażowanie w estetykę natury pozostało niezmienne. Podobnie jak nasze przekonanie, że piękno nie może istnieć bez funkcji.

 
salon z brązową drewnianą podłogą oraz rodzina siedząca na kanapie i czytająca książki

Podłogi stworzone do prawdziwego życia

Nic bardziej nie oddaje skandynawskiego stylu życia niż nasze hasło „Podłogi stworzone do prawdziwego życia”. To tutaj funkcjonalne wzornictwo spotyka się z rodziną i szybkim, bezkompromisowym codziennym życiem. To tutaj łapy zwierząt, dzieci, buty sportowe i rozlane wino są prawdziwym i nieustannym sprawdzianem naszej wytrzymałości – i także tutaj wymagane jest piękne wzornictwo.

 

Nasza historia

1977

Komitet Idé-77 w Perstorp opracowuje koncepcję podłóg laminowanych podczas jednej z sesji burzy mózgów.

1980

W Szwecji sprzedaje się pierwsza podłoga laminowana, Perstorp Golv GL80.

1985

Aby sprostać szybko rosnącemu popytowi, firma buduje i otwiera nowoczesny zakład do produkcji podłóg laminowanych w Trelleborgu w Szwecji.

1989

W ramach konkursu na nazwę marki firma wybiera i po raz pierwszy wprowadza nazwę „Pergo“, akronim Perstorp Golv (Flooring).

1991

Perstorp bierze udział w targach Domotex w Niemczech jako pierwsza i jedyna firma produkująca podłogi laminowane.

1995

Pergo opracowuje technologię zapewniającą niezrównaną odporność na zarysowania, która później została wprowadzona na rynek jako TitanX™.

Pergo jest pierwszym producentem, który otrzymuje certyfikat Nordic Swan za podłogę.

2001

Pergo wprowadza opatentowaną technologię zatrzaskowego łączenia, a także wytłaczane dekorowane deski z dopasowanymi realistycznymi teksturami powierzchni.

2009

Pergo upamiętnia swoją 30-letnią historię i rozpoczyna kolejne 30 lat działalności, wprowadzając innowacyjną technologię PerfectFold™, która wyznacza nowy standard techniczny w branży.

2011

Wprowadzenie Pergo Vinyl Planks & Tiles, rozszerzenia marki, które ma na celu zapewnienie, że podłogi winylowe będą naprawdę łatwe w montażu.

2013

Pergo staje się prawdziwą marką obejmującą wiele kategorii, wchodząc na rynek podłóg drewnianych i przyjmując nowy slogan marki: „Podłogi stworzone do prawdziwego życia”.

2016

Wprowadzenie Sensation – podłogi laminowane nowej generacji.

2017

Pierwsza podłoga laminowana z europejskim oznakowaniem ekologicznym EU Ecolabel.

2019

Technologia StayClean do podłóg drewnianych.

2023

Nowa, udoskonalona technologia StayClean+, która sprawia, że powierzchnia podłóg drewnianych jest wodoszczelna.

kobieta i dziecko siedzą na podłodze Herringbone

Marka UNILIN

Unilin jest międzynarodowym punktem odniesienia w dziedzinie aranżacji wnętrz i rozwiązań dla branży budowlanej. Około 8200 pracowników w ponad 100 lokalizacjach na całym świecie dokłada wszelkich starań, aby przesuwać granice w zakresie wykładzin podłogowych, paneli i materiałów izolacyjnych.

Grupa Unilin to więcej niż suma jej części składowych. Grupa Unilin składa się z pięciu działów, które koncentrują się na innowacjach i przedsiębiorczości: Unilin Panels, Unilin Insulation, Unilin Flooring, Unilin Technologies i Godfrey Hirst. Te pięć działów tworzy razem jeden międzynarodowy zespół: więcej innowacji, więcej przedsiębiorczości, więcej pasji i więcej rozwiązań dla naszych klientów.

Poznaj Unilin

Zobacz stronę Unilin z ofertami pracy