40 lat trwałości

Historia firmy Pergo przebiega równolegle z historią podłóg laminowanych. Firma stworzyła całą tę kategorię 40 lat temu.

Historia firmy Pergo przebiega równolegle z historią podłóg laminowanych. Pergo jest nie tylko producentem wytrzymałych podłóg laminowanych. Firma stworzyła całą tę kategorię 40 lat temu. Z biegiem lat nasze zaangażowanie w tworzenie pięknych i trwałych podłóg przeobraziło się w jeden z najbardziej wszechstronnych asortymentów produktów do projektów komercyjnych na świecie, który obejmuje m.in. panele i płytki winylowe oraz parkiety drewniane.

Wynalazca podłóg laminowanych

Firma Pergo projektuje wytrzymałe podłogi od ponad 40 lat. Lepiej niż inni producenci rozumiemy, jak ważna jest piękna, praktyczna podłoga, a przez kolejne lata nasza oferta ewoluowała w celu uwzględnienia parkietów drewnianych, a także paneli i płytek winylowych.

Nasza historia rozpoczęła się od wynalezienia podłogi laminowanej w 1977 roku, a pierwsze podłogi zostały wyprodukowane w 1979 roku. Innowacyjność to siła napędowa, która pozwala nam rozwijać się od ponad 40 lat. Jednym z niedawnych przykładów jest wprowadzenie konstrukcji Pergo Sensation i technologii AquaSafe, które całkowicie rewolucjonizują wygląd i parametry podłogi laminowanej, zapewniając łatwość montażu i pielęgnacji, realistyczne wzory i wodoodporność.

Wielka rodzina podłóg

W 2012 roku firmy Pergo i Unilin połączyły siły, stając się częścią spółki Mohawk Industries. Mohawk jest wiodącym na świecie producentem i dystrybutorem wysokiej jakości podłóg do zastosowań komercyjnych, którego dziedzictwo ma ponad 130 lat.

Działając pod skrzydłami spółki Mohawk Industries i firmy Unilin, zyskaliśmy zasięg i zasoby umożliwiające nam przekształcenie wymarzonych projektów komercyjnych w rzeczywistość. Siła naszych firm macierzystych pozwala nam działać jako niezawodny partner na skalę globalną przy jednoczesnym zachowaniu nacisku na charakterystyczną innowacyjność, wydajność i trwałość — cechy, które stworzyły markę Pergo.

Trwałość w długim okresie

W firmie Pergo trwałość idzie w parze ze zrównoważonym rozwojem. Świadectwem naszych starań jest fakt, iż Pergo jest pierwszym producentem podłóg, który otrzymał Zielonego Łabędzia, certyfikat ekologiczny Nordic Ecolabel. Pergo, jako część macierzystej firmy Unilin, jako pierwsza firma otrzymała również certyfikat European Ecolabel dla podłóg laminowanych, a także inne certyfikaty potwierdzające spełnienie wymogów jakości.

Top