Clerkenwell Design Week London

ROZMOWA O PROJEKTOWANIU – INSPIRACJE, RZEMIOSŁO I INNOWACJE

O godzinie 13:00 we wtorek, 22 maja, dyrektor ds. projektowania i rozwoju w firmie Pergo, Laurent Meersseman, wraz z projektantką Oke Nollet, przeprowadzi rozmowę na temat projektowania, koncentrującą się na takich tematach jak inspiracja, rzemiosło i innowacje.

Wspólnie wyjaśnią proces powstawania wyjątkowego wzornictwa, odbywający się za każdym razem, gdy firma Pergo wprowadza na rynek nowy produkt: od pojawienia się inspiracji po pozyskanie oryginalnego drewna, wraz z technikami rzemieślniczymi i związanymi z projektowaniem, wymaganymi do stworzenia idealnej równowagi między strukturą a kolorem w przypadku każdego produktu. Opowiedzą także dokładniej o niektórych ciekawych innowacjach technicznych wprowadzonych w celu stworzenia przez markę Pergo własnych, unikalnych kolekcji.

PERGO VISIONBOX NA TARGACH DOMUS

Jedynie podczas tygodnia designu – Clerkenwell Design Week – Pergo Visionbox będzie dostępne na niższej kondygnacji parteru salonu Domus Showroom. Odwiedzający zostaną poprowadzeni przez niewielki tunel prowadzący do Visionbox, gdzie będą mogli w pełni zapoznać się z przebiegiem procesu projektowania w firmie Pergo.

Pergo Visionbox umożliwi odwiedzającym poznanie kinestetyki wzornictwa, prezentując kreatywność i kunszt rzemieślniczy, stanowiące podstawę innowacyjnych, czerpiących z architektury projektów podłóg Pergo. Odwiedzający doświadczą wrażeń wzrokowych i słuchowych, demonstrujących głęboko zakorzenioną w Pergo kulturę wzornictwa. Kreatywna tradycja w połączeniu z prawdziwą pasją projektantów stanowią podstawę snutej przez Pergo opowieści o wzornictwie i trwałości w ramach branży projektowania kreatywnych i industrialnych wnętrz.

Visionbox zaprezentuje materiał filmowy dotyczący technik projektowania, a towarzyszyć mu będą inspirujące zdjęcia. W celu wykazania innowacyjnej wodoodporności podłóg laminowanych wewnątrz konstrukcji Visionbox przepływać będzie woda, która będzie nieprzerwanie kierować się na jego powierzchnię. Nieopodal Visionboxa zostaną umieszczone trzy główne ekrany z tablicami inspiracji i inspirującymi stylizacjami: „Urban Concrete”, „Outside Inside” i „Pure Meets Glamour”. Każdy z nich będzie prezentował wizję projektanta na temat Pergo w tych stylizacjach.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Domus Clerkenwell Design Week

50 Great Sutton Street, Londyn EC1V 0DF, Wielka Brytania

http://www.domustiles.co.uk

www.clerkenwelldesignweek.com