Wybór podłogi drewnianej do zastosowań komercyjnych

Oferujemy pełną paletę barw parkietów z dębu lub jesionu do zastosowań komercyjnych. Gama kolorów rozpoczyna się na arktycznej bieli, a kończy na najciemniejszych odcieniach kawy.

SYSTEM STOPNIOWANIA

Każde drzewo jest wyjątkowe, a nawet różne części tego samego drzewa różnie wyglądają. Sęki i wzory słojów pomagają w zdefiniowaniu i nadaniu charakteru. Niektóre z naszych produktów mają więcej charakteru niż inne i dlatego opracowaliśmy system klasyfikacji, który pomoże Ci w znalezieniu podłogi o wybranym przez Ciebie charakterze.

klasa drewna

SELECTED

Drewno z sękami do 20 mm; różnice w kolorze i strukturze

klasa drewna

ACCENT

Drewno z sękami do 50 mm; wyraziste zmiany kolorów i struktury

klasa drewna wyrazistego

LIVELY

Drewno z dużymi sękami do 80 mm i pęknięciami; wyraziste zmiany kolorów i struktury, dość rustykalny wygląd

klasa drewna rustykalnego

RUSTIC

Drewno z dużymi sękami do 80 mm i dużymi, ciemnymi pęknięciami; wyraziste zmiany kolorów i struktury, zdecydowanie rustykalny wygląd

TEKSTURY

struktura drewna szczotkowanego

SZCZOTKOWANE

Szczotkowanie powierzchni deski podkreśla naturalną strukturę jej słojów i wzmacnia autentyczny wygląd drewna.

struktura drewna głęboko szczotkowanego

SZCZOTKOWANE GŁĘBOKO

Powierzchnia drewna jest szczotkowana za pomocą specjalnych szczotek, których działaniu poddawane są miękkie części drewna między pierścieniami słojów. Głębokie szczotkowanie jeszcze bardziej podkreśla wygląd drewna.

WYKOŃCZENIE

Drewno jest materiałem, który zyskuje jeszcze szlachetniejszy wygląd w miarę upływu czasu. Aby zapewnić wieloletnie użytkowanie podłogi Pergo są poddawane ochronnemu wykończeniu powierzchni o własnościach pielęgnacyjnych. Wszystkie nasze podłogi są gotowe do użytku, bez konieczności dodatkowego wykańczania powierzchni. Wybierz typ wykończenia – olej lub lakier – który wydobędzie odpowiednie cechy drewna, nadając mu charakterystyczny wygląd. Stosowane przez nas lakiery i oleje spełniają surowe międzynarodowe normy emisji, dzięki czemu można mieć pewność, że parkiet został wykonany z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Ekstramatowe wykończenie lakierowane

Ekstramatowy lakier

Matowe wykończenie lakierowane

Matowy lakier

Wykończenie olejowane

Olejowane

Fazowanie

Fazowanie podkreśla charakter każdej z desek, tworząc wrażenie autentycznej podłogi z drewna. Nasza kolekcja zawiera wzory z fazowaniem na długich bokach, wszystkich bokach lub bez fazowania – w celu stworzenia jednolitej, gładkiej podłogi.