Przewyższają wszystkie wymagania środowiskowe

W samym sercu natury: wszyscy w Pergo jesteśmy przekonani, że świat, w jakim chcielibyśmy żyć, to nie tylko świat stylowych wnętrz. Jest to także świat, który okazuje szacunek dla naszego środowiska naturalnego. Właśnie dlatego nieustannie dokładamy wszelkich starań w celu zminimalizowania negatywnego wpływu naszych produktów i procesów na środowisko naturalne.

energooszczednosc

Energooszczędna
produkcja

Wykorzystujemy zasoby energii odnawialnej przy jednoczesnej poprawie wydajności energetycznej. Powoduje to znaczne zmniejszenie zużycia energii i wykorzystanie energii z bardziej ekologicznych źródeł.

recykling

Używamy starannie wyselekcjonowanych surowców

Każdego dnia poszukujemy nowych metod recyklingu na każdym etapie produkcji podłóg laminowanych w naszej firmie. 100% naszych zapasów drewna pochodzi z recyklingu lub produktów ubocznych z innych branż.

przepisy

Przestrzegamy wszystkich przepisów (i innych regulacji)

Ze względu na nasze zrównoważone podejście, zachowujemy zgodność z najbardziej znanymi rodzajami oznakowania ekologicznego.

Oznakowania ekologiczne

Zachowujemy zgodność z wszystkimi ważnymi oznakowaniami ekologicznymi. Wszystkie produkowane przez nas podłogi są poddawane testom w renomowanych laboratoriach i w dużej mierze spełniamy wymagania minimalne.

nordic ecolabel

Nordic Ecolabel

Nordic Ecolabel. Pergo jest pierwszym producentem podłóg, który otrzymał certyfikat ekologiczny Nordic Ecolabel, „Zielony Łabędź”.

Logo PEFC

PEFC

Certyfikat PEFC (Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśne). Oznacza, że całe drewno wykorzystywane w tych produktach pochodzi z lasów odnawialnych.

oznakowanie ekologiczne UE

oznakowanie ekologiczne UE

Certyfikat EU Ecolabel otrzymują produkty i usługi, które spełniają surowe standardy ekologiczne na każdym etapie życia produktu, począwszy od pozyskiwania surowców i produkcji, a na dystrybucji oraz utylizacji skończywszy.

a+

Afsett (A+)

Afsett (A+). Afsett to francuski certyfikat mający zastosowanie do regulacji emisji. A + to najbardziej rygorystyczna kategoria oznaczająca bardzo niski poziom emisji.

m1

M1

M1 – Fińska etykieta klasyfikacji emisji.

EPD

EPD

EPD (deklaracja środowiskowa produktu, Environmental Product Declaration). Jej głównym celem jest zapewnienie precyzyjnych, wiarygodnych i porównywalnych informacji dotyczących wpływu produktu na środowisko naturalne.