Przewyższają wszystkie wymagania środowiskowe

W Pergo dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować negatywny wpływ naszych produktów i procesów na środowisko naturalne. Dbałość o środowisko naturalne jest priorytetem na każdym etapie cyklu życia podłóg winylowych Pergo. Od momentu zakupu i produkcji po dystrybucję, w trakcie użytkowanie do zakończenia eksploatacji podłogi – wciąż szukamy bardziej (energetycznie) wydajnych procesów, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne.

energooszczednosc

Bez ortoftalanów

Plastyfikatory są przedmiotem wielu dyskusji związanych z dbałością o zdrowie. W szczególności ortoftalany mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego pracujemy z produktami, które nie zawierają ortoftalanów. Używamy tylko DOTP, plastyfikatorów tego samego rodzaju, które mogą być używane w zabawkach z tworzyw sztucznych dla dzieci lub do pakowania żywności.

recykling

Ekstremalnie niskie emisje LZO

Lotne związki organiczne (LZO) to substancje wpływające na jakość powietrza w pomieszczeniach. Całkowita wartość emisji LZO przez podłogi winylowe Pergo jest 50 razy niższa od najbardziej rygorystycznych norm w tym zakresie.

przepisy

Zakończenie eksploatacji podłogi

Łatwy w użyciu system zatrzaskowy Perfect Fold V pozwala łatwo zdemontować podłogę i ponownie wykorzystać ją w innym miejscu.

Oznakowania ekologiczne

a+

Afsett (A+)

Afsett (A+). Afsett to francuski certyfikat mający zastosowanie do regulacji emisji. A + to najbardziej rygorystyczna kategoria oznaczająca bardzo niski poziom emisji.

m1

M1

M1 – Fińska etykieta klasyfikacji emisji.