Happy senior

Mieszkania dostępne w ramach programu Happy Senior są zlokalizowane w samym sercu „Humanicity”, innowacyjnej dzielnicy położonej w mieście Lille na północy Francji. Budynek jest częścią osiedla znajdującego się w sąsiedztwie przedszkola, paramedycznego instytutu szkoleniowego oraz domu opieki.  Jego mieszkańcy mogą cieszyć się przyjaznym otoczeniem, żyjąc w środowisku zgodnym z koncepcją „Living lab”, które sprzyja spotkaniom, tworzeniu stowarzyszeń i zapewnianiu wysokiej jakości życia dla wszystkich pokoleń. Innowacyjna architektura zapewnia jasne, praktyczne i piękne materiały, które gwarantują wysokiej jakości środowisko do życia blisko natury.

  • Lokalizacja: Lille
  • Kraj: Francja
  • Rodzaj projektu: Opieka zdrowotna
  • Gama: Laminat, Modern Plank Sensation
  • Zastosowane wzory podłóg: Dąb Farmhouse, deska

Happy Senior to 126 mieszkań dla seniorów. Każde mieszkanie składa się z dużego salonu z w pełni wyposażoną, otwartą kuchnią, łazienki z prysznicem i maksymalnie trzech sypialni. Jasne, funkcjonalne i wyposażone w staranne dekoracje mieszkania zostały dostosowane do potrzeb osób starszych i zapewniają im niezależność (poręcze, toalety z podparciem, szerokie drzwi). Mieszkańcy mogą zdecydować się na wykorzystanie w lokalach własnych mebli lub też zakupić umeblowanie. Każda konfiguracja jest unikatowa, a każda osoba może wybrać powierzchnię i położenie dopasowane do jej potrzeb.

 

Jeśli chodzi o podłogi, we wszystkich mieszkaniach i strefie fitness wybrano nowoczesne panele Pergo klasy premium pokryte laminatem: wodoodporne, łatwe w pielęgnacji trwałe i przyjazne dla środowiska. Projekt Farmhouse Oak opiera się na wykorzystaniu ciemnego dębu, w przypadku którego współgrają ze sobą perfekcja i niedoskonałości: nie da się go odróżnić od prawdziwego drewna. Laminowane deski mają jedwabiście matowe wykończenie oraz naturalnie wyglądające pęknięcia i sęki za sprawą użycia drewna o rustykalnej teksturze z celowo podkreślonymi pęknięciami, sękami i zarysowaniami. Fugi na wszystkich bokach dodatkowo uwydatniają efekt drewnianych desek.

Zastosowane wzory podłóg