Go to content Go to search
uśmiechnięta para je lunch na beżowej podłodze laminowanej

Mamy nadzieję, że już więcej Cię nie zobaczymy

To nie dla tego, że nie chcemy lub Cię nie doceniamy — zupełnie nie o to chodzi. Po prostu w dbałości o środowisko musimy kupować mniej i stawiać większe wymagania używanym przez nas produktom. Nasze podłogi zostały stworzone, by przetrwać próbę czasu — od momentu montażu w domu, aż przez cały okres ich użytkowania. Większość z nich posiada najbardziej znane na świecie certyfikaty ekologiczne (Nordic Swan Ecolabel i EU Ecolabel). Trwałe produkty bez wątpienia przyczyniają się do zmniejszenia odpadów środowiskowych. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ich wytwarzania. To dlatego rdzeń podłóg laminowanych produkowany jest na przykład z odzyskanego drewna. W ten sposób poddajemy recyklingowi i ograniczamy do minimum produkcję odpadów. Możesz mieć pewność, że kupując podłogi Pergo dokonujesz właściwego wyboru. Masz też świadomość, że nie będziesz musiał kupować nowej podłogi przez bardzo długi czas.

Odkryj nasze podłogi

 
 • Zakup na całe życie

  Jesteśmy tak pewni trwałości naszych podłóg, że udzielamy na nie dożywotniej gwarancji. Pozwala to odciążyć zarówno Ciebie, jak i środowisko.

  Jesteśmy tak pewni trwałości naszych podłóg, że udzielamy na nie dożywotniej gwarancji. Pozwala to odciążyć zarówno Ciebie, jak i środowisko.

 • Wybierz produkt z certyfikatem eko

  Nasze podłogi laminowane posiadają prestiżowy certyfikat Nordic Swan Ecolabel. Jesteśmy pierwszą firmą, która uzyskała ten certyfikat dla podłóg — miało to miejsce już w 1995 roku.
  Nasze podłogi laminowane posiadają prestiżowy certyfikat Nordic Swan Ecolabel. Jesteśmy pierwszą firmą, która uzyskała ten certyfikat dla podłóg — miało to miejsce już w 1995 roku.
 • Podziel naszą miłość do odpadów

  Rdzeń podłóg laminowanych wykonany jest z odzyskanego drewna. 99% naszych winylowych odpadów przemysłowych poddawane jest recyklingowi w ramach wewnętrznych procesów produkcyjnych — a to jedynie tylko kilka przykładów naszych inicjatyw.
  Rdzeń podłóg laminowanych wykonany jest z odzyskanego drewna. 99% naszych winylowych odpadów przemysłowych poddawane jest recyklingowi w ramach wewnętrznych procesów produkcyjnych — a to jedynie tylko kilka przykładów naszych inicjatyw.
 
tata bawiący się z córką w dziecięcym pokoju pełnym zabawek

Będą towarzyszyć Ci do końca życia

Nasze podłogi są tworzone, by trwać Chcemy zaoszczędzić Ci ponownego kupowania nowych podłóg w najbliższym czasie. Byłoby to niekorzystne dla wszystkich, zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń. W związku z tym oferujemy dożywotnią gwarancję i nieustannie pracujemy nad tym, aby nasze podłogi były jeszcze trwalsze. Od innych firm różnimy się tym, że nie liczymy na to, że szybko do nas wrócisz. Zamiast tego skupiamy się na innowacjach wydłużających trwałość podłóg Pergo. Zajmujemy się tym odkąd wynaleźliśmy podłogi laminowane. Owocem takich działań jest TitanX™ – nasza opatentowana technologia odporna na zarysowania. A zatem, decydując się na podłogę Pergo musisz pamiętać, że będzie Ci ona towarzyszyć przez długi czas.

 
jasna beżowa podłoga laminowana z brązowymi krzesłami

Czy zrównoważony design jest teraz w modzie?

Tak, bez dwóch zdań. Nasze skandynawskie dziedzictwo daje o sobie znać na różne sposoby, co przejawia się również we wzornictwie. Minimalistyczny i funkcjonalny design wykracza poza szybko mijające trendy. Zadbaj o ponadczasowe, długotrwałe i zrównoważone piękno swojego domu. Wzornictwo, które zawsze się wyróżnia. Innymi słowy to mądry wybór na dłuższą metę.

 

Naprawy, które nie przyprawiają o ból głowy

Pomimo tego, że podłogi Pergo to synonim jakości i trwałości, w życiu różnie bywa. Być może impreza nie przebiegła zgodnie z planem. Dzieci, które są tylko dziećmi, tancerki na obcasach, czy też kolacja z przyjaciółmi, która wymknęła się nieco spod kontroli lub po prostu nóż kuchenny, który spadł na podłogę. Chcemy Ci powiedzieć, że nie ma powodu do paniki! Nawet najmniejszego. Nie musisz kupować nowej podłogi. Z woskiem do napraw Pergo szybko i łatwo poradzisz sobie z naprawą uszkodzonych paneli laminowanych. Istnieje również możliwość wymiany uszkodzonych desek.

 
Włókna HDF

Tak wygląda Łabędź

Łabędź to przede wszystkim najbardziej majestatyczny z ptaków. Po drugie jesteśmy dumni z naszego pięknego partnerstwa z prestiżowym Nordic Swan Ecolabel, które trwa już od dawna. To niekończąca i stale rozwijająca się historia miłości. Możemy powiedzieć też, że byliśmy pierwszą firmą na świecie, która otrzymała certyfikat Nordic Swan dla podłóg, co miało miejsce już w 1995 roku! W ten sposób możesz mieć pewność co do dokonania właściwego wyboru, ponieważ uzyskaliśmy aprobatę organizacji przyznającej najbardziej pożądane oznaczenie ekologiczne na świecie. Dysponujemy również innymi certyfikatami, takimi jak EU Ecolabel. Jako pierwsi uzyskaliśmy go dla podłóg laminowanych już w 2016 roku. Możemy z dumą powiedzieć, że nasze podłogi laminowane wyróżnione są nim do dziś. Program certyfikacji Cradle to Cradle Certified Material Health Certificate™ przyznał nam swój renomowany certyfikat dla linii produktów Lillehammer w 2023 roku. Jesteśmy za to niezmiernie wdzięczni.

 

Możliwe, że nasza branża jest nami bardzo zmęczona

Nie jesteśmy stworzeni do milczenia i akceptowania statusu quo. Staramy się więc wpływać na przemysł, aby przyczyniać się do jego doskonalenia. Unikamy drogi na skróty, niepotrzebnych kompromisów i niezadowalających wyników. Już dzisiaj myślimy o jutrze. Dlatego też nawiązaliśmy partnerstwo z Nordic Swan Ecolabel, udzielamy się w politycznych debatach, bierzemy udział w seminariach i rozmawiamy z każdym, kto jest gotowy słuchać (a czasami nawet z tymi, którzy nie są). Mówimy o tym, jak ważne są certyfikaty stron trzecich, aby prowadzić klientów ku najlepszym wyborom w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Pierwsze na świecie podłogi laminowane z certyfikatem Nordic Swan Ecolabel

 
kawałki drewna z odzysku

Nasze odpady trafiają do naszych podłóg

Bardzo nie lubimy marnować zasobów i dlatego płyty HDF (płyty pilśniowe o wysokiej gęstości) naszych zachwycająco pięknych podłóg laminowanych Pergo wykonane są w 100% z drewna z odzysku. Produkty odpadowe otrzymujemy z tartaków, przydrożnych robót i podobnych źródeł. W przeciwnym razie zostałyby one wyrzucone lub spalone. A na to nie możemy pozwolić. Znajdujemy więc dla nich użytek, a Ty po nich chodzisz.

 
rysujące dziecko, leżące na białej podłodze laminowanej

Chodzenie w kółko pozwala nam iść naprzód

Oczywiście tylko jeśli chodzi o zasoby. Obieg zamknięty jest genialny i toruje nam drogę do zrównoważonego rozwoju. 99% naszych odpadów z produkcji podłóg winylowych poddajemy recyklingowi, po czym ponownie trafiają one na linię produkcyjną. Zrobiliśmy znaczący krok naprzód, inwestując w nową linię produkcyjną umożliwiającą recykling starych podłóg winylowych. Jesteśmy również bardziej niż podekscytowani naszym pierwszym certyfikatem cradle to cradle: Bronze Cradle 2 Cradle Certified Material Health Certificate™ został przyznany naszym podłogom laminowanym Lillehammer. To standard, zgodnie z którym produkty i materiały są postrzegane jako zasoby, które mogą nieustannie krążyć w pętli. Dodatkowo, aktywnie pracujemy nad tym, by do 2030 roku nasze płyty HDF zawierały 25% włókien drzewnych z recyklingu. Jest to możliwe dzięki przełomowym innowacjom opracowanym przez naszą firmę matkę UNILIN, dzięki którym możemy poddawać recyklingowi zużyte płyty HDF.

 
zakłady wykorzystujące biomasę Unilin

W odpadach siła

Być może to skandynawski gen w naszym DNA sprawia, że zbiera nam się na płacz za każdym razem, gdy coś się marnuje. Cieszymy się więc, że nasza spółka-matka, UNILIN, dysponuje dwoma zakładami wykorzystującymi biomasę, To tutaj wszystkie odpady, których nie możemy wykorzystać w inny sposób, takie jak pył drzewny i odpady z drewna nienadające się do recyklingu, zamieniane są w zieloną energię. Energia ta napędza nasze procesy produkcyjne.

 

Najlepszym wynikiem jest 0

Zero, nic, nada — Grupa UNILIN zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku, w ramach Zielonego Ładu UE. Jesteśmy podekscytowani i już nie możemy się doczekać, aż osiągniemy ten trudny, rygorystyczny cel wyznaczony przez stronę trzecią. Do 2030 roku chcemy ograniczyć naszą emisję gazów cieplarnianych o 42% oraz emisje dostawców i poddostawców o 12%. Działania zostały zweryfikowane przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi). To współpraca między CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) i Worldwide Fund for Nature (WWF). SBTi niezależnie ocenia i zatwierdza cele klimatyczne firm. Nasze cele klimatyczne na 2030 rok stawiają nas na dobrej drodze do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C, tak jak określono w Porozumieniu paryskim. Możesz spać spokojnie ze świadomością, że podłogi Pergo zostały surowo ocenione pod kątem ich wpływu na środowisko. Tak jak być powinny.